16 Eylül 2016 Cuma

Mim başlattım-Okula Dönüş!


Hazır okul telaşı hepimizde doruklara ulaşmışken bir mim de ben başlatayım dedim.Okulla ilgili paylaşımlar haberler derken aklımda hep okul anıları döndü dolaştı.Sizin de anılarınızı merak ettim.Keyifle cevaplarsınız umarım.

Hemen başlıyorum sorulara

1. Okul döneminiz boyunca yaşadığınız en komik/en utandığınız olay neydi?

Ben lise boyunca uzun boylu olmama rağmen hep en önde oturan derslerle , öğretmenlerle arası hep iyi olan bir öğrenciydim.Sınıf arkadaşlarımda severdi ama arada öğretmenlere ödevleri hatırlatan gıcık öğrenci tarafım tutardı ve bir anda oklar bana çevrilirdi.

Bir gün sabah okula geldik.Ders öncesi törenimizi yaptık,sınıflarımıza geldik.Sırama doğru herzamanki gibi yürüdüm geldim bir anda şok oldum.Öylece masamın üzerindekilere baka kaldım.

Sınıfımızın müzip öğrencileri bir tutam! otu sermiş sıramın üzerine :D 
Gülsem mi kızsam mı bilemedim temizledim oturdum sırama :) 2.Öğretmenlerinizle ilgili aklınızda kalan komik anılarınız var mı?

Hepimizin okul hayatı boyunca ailemizden çok gördüğü kişiler öğretmenler ve sınıf arkadaşlarımızdı.O kadar çok zaman geçirdikten sonra her birinin yeri tabiki bizde apayrı oluyor.Unutamıyor insan.Ben şu anda bile bir öğretmenimle konuurken heyecanlanırım.ne diyeceğimi bilemem bir türlü.

Hepsine saygım ve sevgim hep sonsuzdu...

Anılardan bahsedecek olursak, liseye yeni başlamıştım.O zamanlar hazırlık sınıfı vardı.Sadece konuşma ve dinleme üzerine olan bir dersimiz vardı.Öğretmenimiz oldukça kilolu bir erkek öğretmendi.
Elinde içi boş olduğu belli olan bilgisayar çantası ile girdi.Çantasını masaya koydu.Konuşmaya başladı.Birden çantasından bir yüz havlusu çıkardı.yüzünü silmeye başladı.Pek alışık olmadığımız bir şey olduğu için o zaman çok şaşırmıştık.Özellikle de silme şekli çok komikti. Sanki cam siler gibi tüm yüzünü havluyla kurulaması hala gözümün önündedir.

3.Hala etkisini yaşadığınız ve hayatınızı yönlendirmenizde etkili olan bir öğretmen öğüdünüz var mı?

Sadece dersleri değil hayatı da onlardan öğrendiğimiz bir gerçek.Matematik öğretmenimiz bize her zaman korktuğunuz her neyse onun üstüne gidin.Siz korkmaya devam ettikçe dağ gibi büyüyen sorunların üstüne gittikçe küçüleceğini söylerdi.

4. En sevdiğiniz ders hangisiydi?

ortaokuldayken en sevdiğim ders türkçe dersiydi.Okuma parçalarını  okumayı, altındaki soruları cevaplamayı konu hakkında sınıfca tartışmayı çok severdim.Tenefüslerimi ve tüm boş zamanlarımı kütüphanede geçirirdim.

Liseye geçince artık ilgi alanım sayısala doğru kaydı.Özellikle fizik ve matematik derslerinde o kadar odaklanırdım ki sınıfta sadece öğretmen ve ben varmışız gibi hissederdim5. Ve son olarak da favori kırtasiye ürününüzü sorayım.

Hepsi diyeceğim,kalemler silgiler kağıtlar bayılırım hepsine. Gerçekten okul hayatım bitmesine rağmen hala okula gider gibi sürekli kırtasiye alışverişi yaparım.Aralarında bir tanesini seçmem gerekirse de dosyalar diyebilirim.Herşeyi düzenleyip kaldırabileceğim renk renk desen desen dosyalarımı çok severdim. 

yazımı sıkılmadan buraya kadar okuyan herkesi mimliyorum.
Tabiki soruların hepsini yanıtlamak zorunda değilsiniz.umarım sıkılmaz ,zevkle yanıtlarsınız.Herkesin cevaplarını merakla bekliyorum.


13 yorum:

 1. Ablacım çok güzel bir etkinlik olmuş ^^

  Anılar hep bizimle, her ne kadar unuttuğumuzu sansak bile..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öylee.daha Güzel anılar biriktirebiliriz inşallah ❤

   Sil
  2. Aynen öylee.daha Güzel anılar biriktirebiliriz inşallah ❤

   Sil
 2. Çok tatlı bir yazı olmuş :) bende yazmak isterim tabiki :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim.merakla bekliyorum:)

   Sil
  2. Teşekkür ederiim.merakla bekliyorum:)

   Sil
 3. Sizi blog keşif etkinliğinden takipteyim bana da beklerim sevgiler :)
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar!
  Blogger keşif etkinliğinden geliyorum, bloğunuzu takibe aldım^^
  Siz de takip ederseniz çok sevinirim:

  vintagenmakeup.blogspot.com

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. Harika bir blogunuz var. Bloglar Yarışıyor kampanyası ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, mansiyon ve promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde 4.kez düzenliyoruz. Katılım için detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707

  YanıtlaSil
 6. Tam senlik mim mini kare 😂😂
  Keyifle okudum, kalemine sağlık, türkçe dersini pek sevmem hala da yapamam 😶😶😶

  YanıtlaSil
 7. Ayyy ben de yazmak isterim tabi biraz geç mi oldu ki sanki?❤️

  YanıtlaSil