30 Haziran 2016 Perşembe

Bayram Tebessümü! / A Smile For Kids!


Selamlar herkese...

Tadımızın tuzumuzun pek de kalmadığı şu günlerde bir kağıt bir kaç şekerle bu yaşananları hiç haketmeyen çocuklara bir tebessüm olmak bana da iyi gelir diye düşündüm.


Ne zamandır çocuklara dağıtmak için ufak hediyelikler yapmak vardı aklımda, ki hazır bayram kapıdayken hadi dedim yapayım.

Severek takip ettiğim Cafe nohut'un blogunda uzun zaman önce gördüğüm bu sevimli küllahlar nasıl kaldıysa aklımda hemen hatırlayıverdim.Sevgili Ayda da dıy projeleri el işleri ufak tefek kağıt kesip yapıştırma işlerine benim gibi hayran...Herşeyden hemen bıktığı için her işde bir bezi bulunuyor.Ne de olsa o da ben gibi bir balık :) 


onun dıy projelerinden bir çoğu yapma listemde beni bekliyor.Bir kaçını da zaten denedim.Çok güzel fikirler alıyorum blogundan instagramından.Bakmak isterseniz hesaplarını ekliyorum.

blog adresi burada
instagram hesabı burada :)

Gelelim küllahlara.Ayda proje hazırladığı Handmade Happy Dergisi için yapmış bu şirin küllahları...Ben de bu bayramda kapıyı çalacak olan çocuklara şekerleri bu küllahlarla vermek istedim.


İçerisine ufak bir iki hediye daha eklemeyi düşünüyorum.Rengarenk küllahların içinde rengarenk şekerler çok güzel olur diye düşündüm.

Malum eskiler hep anlatırlar bayramlarda mendil ve ufak hediyeler  verilirdi diye.Mendil günümüzde pek geçerli bir hediye değil.Artık çocukların ilgisi farklı yönlerde o zaman hediyeleri de günümüze uyarlayayım dedim.Eskiyle de kombinleyince böyle bişey oldu.


Umarım beğenilir :) Eğer siz de kapınızı çalan miniklere yada kendi çocuklarınıza yapmak isterseniz kalıbı şuradan alabilirsiniz.Aynı linkte Happy Handmade Dergisi için hazırlanan diğer projeler için paylaşılan kalıpları da bulabilirsiniz.

Ben de ilk fırsatta diğer projeleri denemeyi düşünüyorum.Belki siz benden önce yaparsınız.


Hi everybody...It is not good here since the terrorism in Istanbul!

There is only few days to Ramadan Eid.And any child deserve these sad things...
In our culture it is traditional to give candy or money to children during the eid.Children are our future...We have to give them happy childhood for a better future.

In this sad situation ı wanted to give some surprise gifts for children who ring the door bell.
Few months ago I saw these treat cone on Ayda's blog (click here ) She prepared this sweeties for the Happy Handmade Magazine.By the way you can find the templete here
Also there are some other DIY project too...I want to try some of them.
I hope you like these treat cones too.


20 yorum:

 1. Mini kare, ne güzel düşünmüşsün ben de görmüştüm, cafenohutta çok hoş olmuş juniorların yüzü gülecek, tebrikler... 😉

  YanıtlaSil
 2. eline sağlık çok şeker duruyor bu şekerlikler :) kapını çalacak çocuklar pek şanslı.. bizim burada kapıya gelen çocuk olmuyor artık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bir heves hazırladım ama komşum buralarda pek kapıyı çalan olmaz dedi üzüldüm...Farklı bir şehir olunca adetleri falan bilemiyorum tabi.İstanbulda bizim evin kapısını çalarlardı mutlaka :) artık bıkıp açmazdık hatta :D

   Kapıyı çalan olmazsa dışarıda gördüğüm çocuklara vermeyi düşünüyorum.elimde küllahlar çocuk ararım artık sokaklarda :)

   Sil
 3. Ne kadar tatlısınız bence çocukları düşünüp uğraşıp yapmanız çok hoş bir durum ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) teşekkür ettim nil.Ne yapayım tv izle hüzünlen dışarıda gez hüzünlen bir yere kadar -bulunduğum il de çok fazla suriyeli çocuk var da -

   Sil
 4. Çok düşüncelisiniz maşallah size. Ne kadar güzel ciciler hazırlamışsınız böyle. Çocukluğumda olsaydım şimdi bayram sabahı erkenden kapınıza dikilirdim emin olun :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim :) kapıyı çalacakları dört gözle bekliyorum ben de.

   Sil
 5. Harika olmuşlar minikare. Ne kadar da tatlı olmuşlar. O çocukların içten gülüşlerini şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim istanbul hanimefendisii:)

   Sil
 6. Çok tatlı olmuş , düşünceniz çok hoş olmuş :D

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar güzel düşünmüşsünüz :)) Emeğinize, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 8. Bizim burada çocuklar organize olup geliyorlar :) Külahlar, renkleri ve desenleriyle çok şeker olmuşlar. Tam bayramlık :) Elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy inşallah bizim de kapiyi çalan olur.çocuklardan daha heyecanlıyım galiba :) çok teşekkür ederiim

   Sil
 9. Çok minnoş bir paylaşım olmuş ya :) ben oldum olası diy seviyorum, iyi bayramlar ;)
  Bekleriz ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim :) size de mutlu bayramlar

   Sil
 10. Ne güzel yapmissin. Iyi bayramlar canim.

  YanıtlaSil
 11. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca ufak bir çekiliş var beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil